Parduodamas individualus namas Galgiuose.

Galgiuose, ramioje ir tvarkingoje kaimynystėje parduodamas dviejų aukšų mūrinis namas. Vieta – Vilniaus r. Galgiai, Rožių g. Gražioje ir ramioje v [...]

Ieškoti

Būsto pardavimas: reikalingi dokumentai parduodant būstą.

lapkričio 23, 2016

Planuojate parduoti butą ar namą? Įsitikinkite ar tikrai turite visus dokumentus.

 1. Dokumentas kurio pagrindu buvo įgytas turtas (pirkimo-pardavimo sutartis, paveldėjimo ar dovanojimo dokumentai, teismo sprendimas ir pan.)
 2. Kadastrinių matavimų byla, jei jos neturite, bet turėjote – galite užsisakyti registrų centre kopiją. Jei neturite teks daryti naujus kadastrinius matavimus. Aišku jei pirkėjas nereikalauja notaras gali sandorį tvirtinti ir be šios bylos dublikatą.
 3. Jei butas priklauso bendrijai, reikės pažymos, kad nesate skolingi bendrijai (be šitos pažymos notaras netvirtina sandorio).
 4. Jei bendrijos nėra, kreipkitės į namo administratorių, kad išduotų pažyma jog nėra skolų (be jos notaras netvirtina sandorio).
 5. Energetinio naudingumo sertifikatas. Parduodant senos statybos butą dažniausiai daromas “G” kalsės sertifikatas kurį užsako notaras. Jei butas naujos statybos dažniausiai jau būna padaryti sertifikatai, pasitikrinti galite čia (statybos produkcijos sertifikavimo centro (SPSC.lt) svetainėje. Ten įvedę adresą arba unikalų numerį sužinosite kas darė energetinio naudingumo sertifikatą ir galėsite užsakyti
 6. Jei pardavėjas susituokęs, reikės sutuoktinio sutikimo parduoti turtą, net jei turtas įgytas iki santuokos, nebent turite iki vedybines ar po vedybines sutartis. Tokį sutikimą galima pasirašyti pas notarą sandorio dieną.
 7. Jei pardavėjas išssituokęs reikės ištuokos pažymėjimo ir teismo sprendimo dėl turto pasidalijimo (sprendimas turi būti įregistruotas registrų centre).
 8. Galiojantis asmens dokumentas (tapatybės kortelė, pasas, vairuotojo pažymėjimas).
 9. Jei pardavėjas turi nepilnamečių vaikų reikės teismo leidimo parduoti būstą, nebent turite kito turto savo vardu, tada tą turtą užregistravę šeimos turtu gali teismo leidimo nereikėti. Prašant leidimo reikės įrodyti, kad nebloginate vaiko gyvenimo sąlygų.
 10. Jei turtas priklauso keliems bendrasavininkams, reikės jų atsisakymo pirkti turtą už nurodytą sumą.
 11. Jei turtas įkeistas bankui (pvz. hipoteka) reikalingas banko leidimas parduoti būstą. Leidimą gausite tik tuo atveju jei būsto pardavimo suma viršys banko įsipareigojimus.
 12. Jei būstas areštuotas, pirmiausia turėsite nuimti areštus, jei to negalite padaryti tada reikia vertinti situacija individualiai, geriausia pasitarkite su savo brokeriu ar notaru.

Geriausia kreiptis pas notarą tik apsisprendus parduoti turtą, nes kaikuriuos dokumentus sutvarkyti užtrunka laiko, o jau paėmus avansą pirkėjai gali nenorėti laukti kol Jūs susitvarkysite dokumentus, o pagal preliminarią sutartį pirkėjai gali atsisakyti laukti, nes Jūsų dokumentai netvarkingi.

O dar geriau kreipkitės į profesionalų brokerį kuris Jums greit patikrins visus dokumentus, kad sandoris būtų sėkmingas ir greitas.

 

Nepriimkite sprendimo nepasitarę su specialistu!

 

Autorius

Simonas Vileikis.

simonas.vileikis@bustogidas.lt

Turite klausimų dėl parduodamo objekto? O gal norite parduoti? Nesidrovėkite ir klauskite, telefonu, el. laišku, facebook'o žinute ar tiesiog užpildę kontaktų formą ir aš Jums į juos atsakysiu! Iki pasimatymo!

Parašykite komentarą