Parduodamas sodo namas šalia ežero.

PARDUODAMAS SODO SKLYPAS SU VASARNAMIU   Bendra informacija Obelų g., sodų bendrija „Šermukšnėlė“, Skauduliškių k., Maišiagalos sen., Viln [...]

47 000€
read more

Parduodamas butas Naujininkuose.

Parduodamas dviejų kambarių butas Naujininkuose, Dzūkų g.   Butas erdvus, suremontuotas, sienos dažytos, grindys laminatas, pakeista elektra, [...]

95 000€
read more

Nuomojamas butas Antakalnyje.

Nuomojamas tvarkingas dviejų kambarių butas Antakalnyje, P. Vileišio g.   Butas nuomojamas su visais reikalingais baldais, erdvus įstiklintas [...]

Search

Kaip apskaičiuojamas nuomos pajamingumas.

lapkričio 29, 2016
kaip apskaičiuojamas nuomos pajamingumas

Nuomos pajamingumas (angl. “rental yield”)  yra beveik svarbiausias rodiklis NT rinkoje. Šis rodiklis nusako nuomos rinkos patrauklumą, kuo jis didesnis tuo investicija yra patrauklesnė. Žinoma skirtinguose segmentuose (gyvenamasis sektorius, komercinis sketorius ir pan.) šis rodiklis bus skirtingas.

Tad kas yra nuomos pajamingumas ir kaip jis apskaičiuojamas?

Šio rodiklio dydis ir investicijos patrauklumas priklauso nuo daug įvarių dalykų, bet mano manymų pagrindiniai yra šie.

 

Palūkanų normos yra tiesiogiai priklausomos nuo infliacijos, tad šie rodikliai didina norimą grąžą iš įvairių NT rušių, didėjant palūkanų normoms pajamingumo rodiklis taip pat didėja, nes nenorima prarasti investicijų.
Kuo didesnė rizika, tuo investuotojai nori didesnės ir greitesnės grąžos, tad jei rinka yra rizikinga, pajamingumo rodiklis turi būti daug aukštesnis. Rizikų būna įvairių, politinės, ekonominės ir pan.
Pajamingumo rodikliui įtakos turi daug įvairių dalykų, kaip NT mokestis, nuomos lūkesčiai, įvairios rinkos ir pan.

 

Kiekviena rinka yra skirtinga, todėl vakarų europos pajamingumo lyginti su rytu europos pajamingumu lyginti negalima. 

Normalus nuomos pajamingumas yra 4% – 10%, tačiau gali svyruoti nuo 3% – 10%, o rimti investuotojai net negalvoja be 12-20% ir daugiau, tačiau tokiems skaičiams pasiekti reikia nestandartinių sprendimų ir patirties. Pajamingumas yr apskaičiuojamas paprastai:

(Mėnesio nuomos kaina * 12) / perkamo turto kainas * 100%

Pvz.: pirkome butą už 50,000 eurų, jį išnuomotume už 300 eurų.

(300*12)/50000*100%=7,2%

Mes suskaičiavome 7,2% metinį pajamingumą, bet reikia nepamiršti, kad NT nuomos kainos kas metus gali keistis. Čia neįskaičiuotas NT mokestis ir GPM (gyventojų pajamų mokestis), dar reikia pridėti remonto išlaidas ir baldų nusidevėjimą.

Tad prieš investuodami į NT būtinai pasiskaičiuokite ar Jums apsimoka.

Yra įvairių skaičivimo metodų, pajamingumas, atsiperkamumas. Vieni žmonės skaičiuoja procentas, kiti metais. Pvz.: gyvenamajam sektoriuje normali metinė grąža yra iki 18 metų, komerciniam sektoriuje iki 10 metų, bet visą laiką norima mažiau (toks ir turi būti investuotojo noras)
Aišku, kiekvienas investuotojas yra nusitatęs per kiek metų jis nori, kad atsipirktų ir pan. Tad šiuo klausimu nuomonių gali būti įvairių.

 

Tad jei galvojate apie investavimą ir nesate patyręs tokiuose reikaluose, būtinai pasitarkite su specialistu. Rašykite man el. laišką, skambinkite ar pildykite kontaktų formą ir rasime Jums patraukliausia sprendimą.

Author

Simonas Vileikis.

simonas.vileikis@bustogidas.lt

Turite klausimų dėl parduodamo objekto? O gal norite parduoti? Nesidrovėkite ir klauskite, telefonu, el. laišku, facebook'o žinute ar tiesiog užpildę kontaktų formą ir aš Jums į juos atsakysiu! Iki pasimatymo!

Parašykite komentarą