Parduodamas sodo namas šalia ežero.

PARDUODAMAS SODO SKLYPAS SU VASARNAMIU   Bendra informacija Obelų g., sodų bendrija „Šermukšnėlė“, Skauduliškių k., Maišiagalos sen., Viln [...]

47 000€
read more

Parduodamas butas Naujininkuose.

Parduodamas dviejų kambarių butas Naujininkuose, Dzūkų g.   Butas erdvus, suremontuotas, sienos dažytos, grindys laminatas, pakeista elektra, [...]

95 000€
read more

Nuomojamas butas Antakalnyje.

Nuomojamas tvarkingas dviejų kambarių butas Antakalnyje, P. Vileišio g.   Butas nuomojamas su visais reikalingais baldais, erdvus įstiklintas [...]

Search

Kaip greitai ir brangiai parduoti nekilnojamą turtą.

lapkričio 23, 2016

Prieš ruošiantis pardavinėti pasitikrinkite ar visi popieriai tvarkingi.

Jei būstą pirkote su paskola, kreipkitės į banką dėl leidimo parduoti (jis galioja nuo 1 iki 6 mėnesių), ar būsto baigtumas registrų centre 100%, ar turite kadastrinių matavimų byla ir pan. Jei nežinote kaip ir kur kreiptis pasiklauskite notaro arba pasikonsultuokite su brokeriu.

Kitas žingsnis yra kainos nustatymas.

Svarbiausia neklausykite draugų ar kaimynų apie Jūsų turto kainą, kadangi jie neplanuoja pirkit Jūsų turto ir visiškai nenusimano apie NT rinką jie gali neteisingai patarti. 

Mano galva geriausias būdas nustatyti NT kainą yra peržiūrėti kiek įmanoma daugiau NT skelbimų portalų, butus lyginti ne pagal kainą, o išsifiltruoti tokio pat rajono, aukšto, ploto skelbimus. Peržiūrėti jų kuo daugiau. Kaip nustatyti turto kainą skaitykite čia.

Nepamirškite, kad kiekvienas žmogus yra prisirišęs ir pripratęs prie savo turto, todėl jam gali atrodyti geriau nei yra iš tiesų. Stenkitės vertinti neutraliai.

Ruoškitės turto reklamai.

Susirašykite visus būsto kriterijus. Paklauskite draugų kokius jie pliusus mato Jūsų norimam parduoti turte. Prisiminkite dėl ko Jūs jį pirkote. Būtinai prisiminkite visus turto minusus ir stenkites jų nesakyti pirkėjams. Apžiūrėkite ar nėra kokių minimalių įtrukimų, nubraukimų ar aplaužymų, jei įmanoma juos aptvarkykite. Paruoškite patrauklų ir/arba informatyvų aprašymą. Kadangi yra skirtginu žmonių vieniems gali patikti faktai, kitiems reikia kažko kito. Aš asmeniškai dažniau remiuosi faktais.

 

Pasiruošimas fotografavimui.

Nuotraukos parduoda. Kad ir kaip neįtikinamai tai skabėtų, bet tai yra tiesa. Šiuo metu yra parduodama labai daug įvairaus nekilnojamojo turto ir pirkėjai ieškodami internete dažnai renkasi apžiūrėti tuos variantus kurie jiems atrodo patraukliai iš nuotraukų ir tik tada kai nieko neranda, nuleidžia rankas pradeda beviltiškai žiūrėti viską. 

Kai fotografuosite butą nepamirškite to daryti dieną, įjungus visas šviesas, naudojant gerą foto apratatą (geriausia plataus kampo objektyvu). Nuotraukos turi būti šviesios, aiškios ir ryškio, nuotraukose turi matytis kuo mažiau daiktų, tada atsiveria erdvės. Kuo butas patrauklesnis nuotraukose tuo lengviau ir greičiau jį parduosite už didesnę kainą.

 

Reklamos pradžia.

Kuo plačiau paskleisite reklamą, tuo didesnė tikimybė sulaukti daugiau potencialių pirkėjų. Skelbimus dėkite į kuo daugiau skelbimų portalų. Neapsiribokite vienu. Įsijauskite į pirkėjo vaidmenį, kur jie ieško skelbimų, kaip ieškotumėte Jūs. Sekite savo skelbimus, neleiskite jiems “nuvažiuoti” į apačia, kuo skelbimas aukščiau, tuo daugiau žmonių jį gali pamatyti.

Pasidarykite skrajučių apie Jūsų parduodamą turtą, išplatinkite jas kaimyninių namų skelbimų lentose, ar į pašto dėžutes, nes kaimynai gali padėti parduoti. Stenkitės naudoti kuo daugiau skirtingų reklamos kanalų.

 

Atsirado pirmi potencialūs prikėjai!

Apsitvarkykite namus. Paprašykite šeimos trumpam išeiti iš namų pavedžioti šunį ar pan. Nes kuo mažiau žmonių bus per apžiūrą tuo pirkėjai patogiau ir lengviau jausis apžiūrimame būste. Leiskite jiems jaustis laisvai, tegu jie vaikšto žiūri. Neskubėkite pasakoti visko apie turtą, lesikite pirkėjams klausti. Nes pagrindinė pardavimo taisyklė yra ne kalbėti, o klausytis. Nesekiokite jų po visus namus, tada pirkėjai jaučiasi nesmagiai ir nori kuo greičiau dingti iš būsto. Juk tikslas yra parduoti, o ne atbaidyti, tiesa?

Po apžiūros paklauskite pirkėjo kaip jiems Jūsų būstas, ką jie mano, kiek dar ruošiasi apžiūrėti. Pasiteiraukite ar galėsite paskambinti po kelių dienų ir paklausti jų nuomonės dar syki. Niekada nepirškite savo turto kitiems žmoniems, prisiminkite kaip patys jaučiatės kai priena koks prekybos agentas ir pradeda daug ir be perstojo šnekėti.

 

Prasideda derybos.

Aš visą laiką sakaum kad derėtis galima ne tik dėl kainos. Neskubėkite kainos nuleisti. Derėkitės kas pamokės notarinius mokesčius. Yra nerašyta taisyklė, kad notarinius mokesčius mokama per pusę, bet visą laiką galima dėl to derėtis. Derėkitės del iššsikraustymo, baldų ir kitų dalykų. Išsiaiškinkite kokie dalykai yra svarbūs pirkėjui. Galima iš akių pasakyti, kada pirkėjas pasiruošęs pirkti būstą be derybų. Patyrę brokeriai tą galia atskirti ir žino kiek galima derėtis ir kaip išlošti geriausią kainą.

 

Susitarėte dėl visų dalykų? Puiku, laikas pasirašyti preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį.

Tam, kad Jūsų derybos nenuetių veltui būtinai pasirašykite preliminarų susitarimą. Galite viską išdėstyti popieriuje. Pirkėjas preliminarios sutarties pasirašymo metu dažniausiai palieka 10% avansą (tai irgi gali būti derybų klausimas), būtinai apsitarkite kas bus jei viena iš šalių nesilaikys susitarimo. Ką galima aptarti su pirkėju rasite čia.

 

Atėjo laikas viską užtvirtinti pas notarą.

Užsakykite notarą, nepamirškite, kad jei visi dokumentai yra tvarkingi, vistiek notarui reikės bent trijų dienų viskam paruošti. Nuvežkite visus dokumentus notarui. Kokių dokumentų gali reikėti rasite čia.

Pasirašote pirkimo-pardavimo sutartį, gaunate pinigus ir šaunate šampaną!

 

 

Author

Simonas Vileikis.

simonas.vileikis@bustogidas.lt

Turite klausimų dėl parduodamo objekto? O gal norite parduoti? Nesidrovėkite ir klauskite, telefonu, el. laišku, facebook'o žinute ar tiesiog užpildę kontaktų formą ir aš Jums į juos atsakysiu! Iki pasimatymo!

Parašykite komentarą