Parduodamas sodo namas šalia ežero.

PARDUODAMAS SODO SKLYPAS SU VASARNAMIU   Bendra informacija Obelų g., sodų bendrija „Šermukšnėlė“, Skauduliškių k., Maišiagalos sen., Viln [...]

Parduodamas butas Naujininkuose.

Parduodamas dviejų kambarių butas Naujininkuose, Dzūkų g.   Butas erdvus, suremontuotas, sienos dažytos, grindys laminatas, pakeista elektra, [...]

Nuomojamas butas Antakalnyje.

Nuomojamas tvarkingas dviejų kambarių butas Antakalnyje, P. Vileišio g.   Butas nuomojamas su visais reikalingais baldais, erdvus įstiklintas [...]

Ieškoti

Kaip teisingai nustatyti būsto kainą.

lapkričio 28, 2016

Kiekvieną dieną parduodama daug įvairaus NT. Atsidarę populiariausius skelbimų portalus matome, kad konkurencija yra tikrai nemaža. Pirkėjai turį didelį pasirinkimą ir norint pritrauktu jų dėmesį reikia įgyvendinti daug teisingų veiksmų. Vienas iš jų ir turbūt pats svarbiausias teisingos kainos nustatymas. Tad kaip nustatyti būsto kainą?

  1. Konkurencinės aplinkos analizė (kokie šiuo metu parduodami objektai).
  2. Jau įvykę sandoriai.
  3. Kokia rinkos situacija laukia ateityje.

 

1.  Konkurencinės aplinkos analizė:

Ją galime atlikti atsidarę populiariausius nt pardavimo protalus ir apžiūrėję kas šiuo metu yra parduodama panašaus į mūsų būstą. Pasirinkite rajoną, aukštą, remontą, automobilio parkavimo vieta ir pan. Nesiremkite vien rajonu, dažniausiai pirkėjams yra panašūs šie rajonai:

  • Šeškinė, Fabijoniškės, Pašilaičiai

  • Pašilaičiai, Justiniškės ir Viršuliškės

  •  Baltupiai ir Jeruzalė

  •  Jeruzalė ir Santariškės

  • Karoliniškės, Lazdynai ir Viršuliškės

  •  Senamiestis,  Centras ir Antakalnis

  •  Žirmūnai ir Antakalnis

Atidžiai apžiūrėkite panašius parduodamus butus, stenkitės vertinti neutraliai įrengimą ir pan, nes visi mes esame linkę prisirišti prie savo gyvenamosios palinkos ir dažniausiai vertiname per daug šališkai. Apžiūrėję visus panašius objektus nemanykite, kad jau nustatėte kainą, pagrindinė problema, jog dauguma mano, kad tokiomis kainomis ir yra parduodamas NT, tačiau tai netiesa, tai parodo pardavėjų lūkesčius, bet ne pirkėjų norus.

Dar viena klaida, kai nustatoma NT kaina yra tokia, kad žmonės apžiūrėję konkurentų NT, nusprendžia kad jų NT prastesni ir kad gali užsiprašyti dar didesnės kainos, ir be viso to dar truputi užsimeta su mintimi, kad reiks nuleisti. 

 

2. Jau įvykę sandoriai

Šiuo metu yra galimybė nusipirkti registrų centro užfiksuotus sandorius http://www.ntsandoriai.lt. Išsifiltravę ir nusipirkę sandorius Jūs tikrai tiksliau žinosite kiek gali kainuoti Jūsų turtas, tik nežinosite koks parduotų NT įrengimas.

Profesionalus vertintojas ar brokeris tą skirtumą nesunkiai pastebi, bet nepatyrusiems gali būti problema. 

 

3. Rinkos situacija

Vienas iš sunkiausiai prognozuojamų dalykų yra ateities rinkos situacija. Ją nustatyti gali tik patyrę specialistai, bet ir tai nevisada tiksliai pavyksta. Tačiau jei tikitės, kad rinka auganti, galite bandyti pardavinėti būstą brangiau, bet nevisada tai pavyksta.

Visą tai lemia laiko ir kainos kreivė, t.y. kuo turtas parduodamas ilgiau – tuo jo kaina yra mažesnė.

Kadangi pirkėjai gyvena skelbimų portaluose ir pastoviai ieško savo svajonių būsto, jie skelbimus atsimena mintinai ir pastoviai matydami Jūsų parduodamą turtą, jie gali pagalvoti, kad kažkas su juo negerai ir visai nevertas dėmesio. 

Todėl tik pačioje pardavimo pradžioje tikimybė parduoti NT didžiausia kaina yra realiausia.

 

Jei dar nesate garantuoti ar kainą nustatėte teisingai, arba nenorite daryti šių veiksmų visada galite pildyti vertinimo formą mano tinklapyje ir aš Jums padėsiu.

 

Sėkmės! Jei Jums ši informacija buvo naudinga arba žinote kam ji gali būti naudinga pasidalinkite su draugais.

 

 

Autorius

Simonas Vileikis.

simonas.vileikis@bustogidas.lt

Turite klausimų dėl parduodamo objekto? O gal norite parduoti? Nesidrovėkite ir klauskite, telefonu, el. laišku, facebook'o žinute ar tiesiog užpildę kontaktų formą ir aš Jums į juos atsakysiu! Iki pasimatymo!

Parašykite komentarą