Parduodamas sodo namas šalia ežero.

PARDUODAMAS SODO SKLYPAS SU VASARNAMIU   Bendra informacija Obelų g., sodų bendrija „Šermukšnėlė“, Skauduliškių k., Maišiagalos sen., Viln [...]

47 000€
read more

Parduodamas butas Naujininkuose.

Parduodamas dviejų kambarių butas Naujininkuose, Dzūkų g.   Butas erdvus, suremontuotas, sienos dažytos, grindys laminatas, pakeista elektra, [...]

95 000€
read more

Nuomojamas butas Antakalnyje.

Nuomojamas tvarkingas dviejų kambarių butas Antakalnyje, P. Vileišio g.   Butas nuomojamas su visais reikalingais baldais, erdvus įstiklintas [...]

Search

Nekilnojamojo turto mokestis parduodant NT.

lapkričio 28, 2016

Nuo 2016 metų sausio 1 dienos pasikeitė NT apmokestinimas. Jei nusprendėte parduoti NT, vadovaujantis LR Gyventojų pajamų mokesčio įstatymu (GPMĮ), reikės mokėti 15% gyventojų pajamų mokestį. Šis mokestis skaičiuojamas nuo įsigyto turto ir parduoto turto kainų skirtumo. Dar galima atmesti turto įsigyjimui išleistus pinigus ir remonto išlaidas, aišku jei turite tai įrodančius dokumentus.

Jei turtą pirkote 2010 metais už 100,000, ir norite parduoti 2016 metais už 120,000 eurų, GPM (15%) mokėsite (120,000 – 100,000=20,000 eurų) nuo 20,000 eurų, aišku dar galima atmesti patirtas išlaidas.

Aišku yra galimybė mokesčio nemokėti:

Šis sąlyga galioja tik namui arba butui. Jei būste gyvenate trumpiau nei dvejus metus ir buvote ten deklaravę savo gyvenamąją vietą, galite parduoti brangiau nei įsigijote ir nemokėti GPM su sąlyga, kad metų laikotarpyje įsigysite kitą būstą savo vardu ir ten deklaruosite gyvenamąją vietą.
Šis sąlyga galioja tik namui arba butui. Jei būste gyvenate ilgiau nei dveji metai ir ten buvote deklaravę savo gyvenamąją vieta, galite būstą parduoti brangiau ir nemokėti GPM.
Jei turtą išlaikėte ilgiau nei 10 metų, galite parduoti be jokių mokesčių ir nebūtina būti deklaravus gyvenamosios vietos.

 

Tas pats galioja ir paveldėtam turtui. Tačiau jei paveldėjote turtą bet jame nesate registravę gyvenamosios vietos, ir nenorite to daryti, galite užsakyti iš vertintojų retrospektyvinį vertinimą (vertinimą šiai dienai, bet tai galioja tik paveldėram turtui iš artimų asmenų), geriausia tokį vertinimą daryti dar nesusitvarkius paveldėjimo dokumentų, kad notaras į paveldėjimo sutartį įtrauktų vertintojo kainą. Aišku tai nevisada gali padėti nemokėti GPM mokesčio, bet gali jį ženkliai sumažinti.

 

Jei straipsnis buvo naudingas arba žinote kam gali būti naudingas – pasidalinkite.

Author

Simonas Vileikis.

simonas.vileikis@bustogidas.lt

Turite klausimų dėl parduodamo objekto? O gal norite parduoti? Nesidrovėkite ir klauskite, telefonu, el. laišku, facebook'o žinute ar tiesiog užpildę kontaktų formą ir aš Jums į juos atsakysiu! Iki pasimatymo!

Parašykite komentarą