Labai patogioje vietoje nuomojami nedideli biurai.

Labai patogioje Vilniaus miesto vietoje nuomojamos biurų patalpos, plotai nuo 16 iki 40 kv.m Šalia pastato visada rasite vietos savo automobiliui. [...]

Parduodamas trijų kambarių butas Pašilaičiuose.

Parduodamas jaukus ir šiltas 3 kambarių butas Pašilaičiuose. Butas parduodamas su baldais ir buitine technika. Du erdvūs balkonai, patogus išplanavim [...]

170 000€
read more

Parduodamas butas Justiniškėse.

Parduodamas vieno kambario butas Justiniškėse. Butas labai patogioje vietoje apsuptas gamtos, šalia parduotuvės ir viešojo transporto stotelės. Galim [...]

80 000€
read more

Parduodamas trijų kambarių butas.

Parduodamas jaukus ir šiltas 3 kambarių butas Pašilaičiuose. Butas parduodamas su baldais ir buitine technika, tamsus kambariukas kuriame yra skalbim [...]

147 000€
read more

Parduodamas butas Grigiškėse.

Parduodamas 3jų kambarių butas Grigiškėse, Šviesos g. Butas suremontuotas, patogioje vietoje, šalia upė, vaikų žaidimo aikštelės, pasivaikščiojimo ta [...]

102 000€
read more

Parduodamas namas Vilniaus rajone su upės pakrante.

Vos 30 min automobiliu nuo Vilniaus, ant Žeimenos upės kranto parduodama sklypas su pirtimi ir ūkiniu pastatu.   Ramioje ir gražioje vietoje [...]

102 000€
read more

Parduodamas sodo namas šalia ežero.

PARDUODAMAS SODO SKLYPAS SU VASARNAMIU   Bendra informacija Obelų g., sodų bendrija „Šermukšnėlė“, Skauduliškių k., Maišiagalos sen., Viln [...]

47 000€
read more

Nuomojamas butas Antakalnyje.

Nuomojamas tvarkingas dviejų kambarių butas Antakalnyje, P. Vileišio g.   Butas nuomojamas su visais reikalingais baldais, erdvus įstiklintas [...]

Search

Ar parduodant NT reikia brokerio.

lapkričio 29, 2016
ar parduodant NT reikia brokerio

Ar reikalingas NT brokeris parduodant?

Kaip pastebėjote dauguma parduodamo turto yra parduodama su NT brokeriu. Lietuvoje apie 85% viso parduoto NT ir parduota su NT brokerių pagalba. Užsienyje šis procentas dar didesnis, pvz JAV beveik visi NT parduodami ir perkami su brokeriais. Lietuvoje kolkas nėra tradicijos pirkti NT su brokeriu, bet tai aptarisime veliau. Tad ar parduodant NT reikia brokerio? 

Jei manote, kad nereikia, Jūs gal ir teisus, nes įdėti skelbimą į internetą ar atidaryti duris gali ir treniruota bezdžionė. Bet deja to neužtenka.

Kodėl tiek daug NT parduodama su brokeriu. 

Nors šiuo metu brokerių Lietuvoje yra daug, bet kaip bebūtų gaila nevisi iš jų dirba profesionalai. Dalis jų tiesiog atlieka telemarketingo funckiją “klausau, taip, ačiū, peruodius”. Taip dažniausiai būna dėl to, kai brokeris parduodą turtą be sutarties, arba nesupranta ką daro, arba dar blogiau tą turtą pardavinėja dar keli brokeriai. 

Geras brokeris žino kokia kaina galima parduoti NT, kaip derėtis su pirkėjais. Jis net iš akių gali pasakyti ar pirkėjas pirks NT, ar tiesiog atėjo pažiūrėti kaip žmonės gyvena. Profesionalūs brokeriai dalinasi komisiniais, pvz. jei brokeris A atveda brokeriui B pirkėjus, ir brokerio A atvesti žmonės nori prikti brokerio B parduodamą NT, brokeris B pasidalins komisiniu. Nerašyta taisyklė yra 50/50, bet dėje taip yra nevisada, nors visi deklaruoja, kad dalinasi per pusę, bet kai ateina laikas, visų nagai į savo pusę. Profesionalus brokeris pradėdamas pradavinėti NT visada praneša kitiems brokeriams, yra vidinės duomenų bazės, el. laiškai, facebook’o grupės ir pan.

Brokeriai žino kaip pateikti NT, į ką reikai atkreipti dėmesį, kaip nufotografuoti, parašyti aprašyma, už kokią kaina reikia pardavinėti ir kiek galima nuleisti. Kai kalba eina apie derybas, visos kortos yra savininko rankose, brokeris tik pataria kaip galima elgtis, nes niekas negali Jūsų priversti parduoti, jei Jūs to nenorite. Kaip greit ir brangiai parduoti NT skaitykite čia.

 

Kodėl verta parduoti NT su vienu brokeriu

Su vienu brokeriu verta bendradarbiauti tada, kai norite parduoti NT greitai ir už didžiausią rinkos kainą. Kai su profesionaliu brokeriu pasirašoma išskirtinės teisės sutartis, tai jis deda visas pastangas parduoti NT kuo geriau, kad ateityje jį rekomenduotumėte draugams ir pažįstamiems. Jis investuos į reklamą, nes žinos, kad jo investicija gali atsipirkti. Juk niekas nenori stengtis kai nėra jokio apibrėžtumo. Kaip išsirinkti patikima NT brokerį skaitykite čia.

Derėdamisis su pirkėjais jis atstovaus Jus, stengstis dėl Jūsų gauti geresnę kainą. Žinos kiek pirkėju domisi tuo pačiu NT ir tada gali laviruoti, kad gauti geresnį rezultatą. Parduodamas panašų turtą gali atvesti žmonės į Jūsų parduodamą butą.

Žmonės klysta, kad jei tą patį turtą parduoda keli brokeriai jie labiau stengsis ir ras daugiau pirkėjų. Visi pirkėjai žiūri tuos pačius skelbimus, pagrindinis sirtumas skelbimai apteikti, kaip bendrauji su pirkėjais. Jei turtą parduoda keli brokeriai, vadinasi yra keli skelbimai, yra daug neteisingos informacijos, nes tada būna neteisinga buto kvadratūra, aukštas, statybos metai ar dar kažkas (visą tai erzina pirkėja). Jie nežinos kiek pirkėju domisi Jūsų turtu, negalės normaliai derėtis, tada viską turėsite nuspresti patys ir niekas Jums teisingai nepatars. O dar blogiau, jei brokeris nežinodamas visos informacijos pradės jus spausti parduoti būtent jo pirkėjui, nes jis nori pasiimti savo komisinį.

Aišku pirkėjams tai gali būti naudinga, nes jie gali apskambinti visus brokerius ir klausti kas daugiau nuleis, bet juk nėra Jūsų toks tikslas, taip? 

Pvz.: Jūsų turtui yra 15 pirkėjų. Jūsų turtą parduoda 4 brokeriai. Čia negalioja matematika, kad tokiu atveju pirkėjų bus 60. Jei yra 15 žmonių kam gal būti įdomus Jūsų NT, tiesiog reikia juos visus pasiekti naudojant tam tikrus veiksmus, kurių dažniausia pats savininkas nenaudos.

Teisingi veiksmai.
Nuotraukos paruoda, brokeris žino ką reikia parodyti, kad pirkėjams būtų įdomu, juk jis su jais bendrauja kiekvieną dieną. Girdi jų nusiskundimus, pageidavimus, norus. Jei reikia – pasamdo profesionalų fotografą, kuris nuotraukas pateikia meniškai. Aišku nevisada meninių nuotraukų reikia, bet geriau užmesti skirtignus masalus, nei žvejoti su vienu kabliuku.
Aprašymas yra gana svarbus, vieni rašo gražiai meniškai, kiti tiesiog faktai, jei pavyksta geriausia tai suderinti, bet iš mano patirties žmonės tingi daug skaityti, tad viską reikia pateikti aiškiai, gražiai ir suprantamai.
Išmanydamas rinką gali teisingai nustatyti kainą, žinoti kiek galia derėtis su pirkėjais ir jie tau nepameluos, kad vakar buvo panašiam bute su geresniu remontu ir pigesniu 10,000 eurų, nes jei taip būtų jis būtų senai nupirktas ir profesionalus brokeris apie tai žinotų.

Kiek ir kaip nulesiti kainą, derėtis ne tik kainoje, bet ir kituose dalykuose. Profesionalus brokeris iš akių gali pamatyti, kada pirkėjai nori pirkti ir ar verta su jais derėtis, o gal pirkėjai tik žiūri kiek nuleisite, kad galėtų derėtis dėl kito objekto. Supranta kada gali  pavykti padaryti aukcioną, ypač jei brokeris turtą parduoda vienas, jis darys viską, kad gautų didesnę kainą, juk nuo to ir jo atlygis priklauso ir pardavėjai laimingi. O tada pardavėjai lengviau rekomenduoja savo draugams.

Jau net prieš pradėdamas pradavimą profesionalus brokeris gali pasakyti kokius dokumentus reikia susitvarkyti, kad sandoris būtų sėkmingas, ir nebūtų bėdų, kad tik pasirašai preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį užsakote noratą ir sužinote, kad sandori reikia nukelti mėnesiui ar dviems, nes trūksta tam tikrų dokumentų, tada ir pirkėjai nelaimingi ir išvis gali sandoris nutrūkti. O to juk nieks nenori, tiesa? Kokių dokumentų reikia sandoriui rasite čia

Nereikia niekuo rūpintis, profesionalus brokeris bendradarbiauja su notarais, vertinotjais ir kitais specialistais nuo kurių gali priklausyti sandorio sėkmė.

 

Tad jei nusprendėte parduoti NT, geriau tą darykite pasirinkę vieną NT brokerį, kuris bus motyvuotas Jums padėti 110%, stengis dėl Jūsų parduodamo NT ir dėl Jūsų. Profesionalaus brokerio pagrindinis tikslas yra kliento rekomendacijos. Rekomendacijos yra kiekvieno brokerio įvertinimas, nors lietuvoje sunku su rekomendacijomis, bet tai vienas iš didžiausiu brokerio paskatinimų.

 

Juk turite savo dantisą, mechaniką, bankininką, advokatą, tad turėkite ir savo ASMENINĮ BROKERĮ.  

 

Patiko straipsnis? Žinote kam jis gali būti aktualus? Dalinkitės su draugais! 

Informaciją parengė nepriklausomas NT brokeris Simonas Vileikis

 

Mano parduodami objektai

.

Author

Simonas Vileikis.

simonas.vileikis@bustogidas.lt

Turite klausimų dėl parduodamo objekto? O gal norite parduoti? Nesidrovėkite ir klauskite, telefonu, el. laišku, facebook'o žinute ar tiesiog užpildę kontaktų formą ir aš Jums į juos atsakysiu! Iki pasimatymo!

Parašykite komentarą